اعضای شورای زکات شهرستان جوانرودتجلیل شدند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، 38 نفر از اعضای شورای زکات شهرستان جوانرودتجلیل شدند.
امام جمعه جوانرودبا اشاره به اهمیت پرداخت زکات از دیدگاه دین مبین اسلام گفت: پرداخت زکات یکی از مهمترین ارکان دین مبین اسلام است که کشاورزان با توجه به فصل برداشت محصولات کشاورزی باید این واجب الهی را انجام دهند. ماموستا ملا احمد فخری با بیان اینکه زکات مایه زدودن فقر از جامعه می شود افزود: ادای این حکم الهی علاوه بر اهمیت آن در توجه و اطاعت بنده نسبت به دستورات خداوند، ثمرات و دستاوردهای فراوانی در دنیا و آخرت دارد. وی ایجاد محبت و همدلی، برطرف کردن نیازهای فقرا و محرومان، افزایش رزق و روزی و ایجاد الفت بین ثروتمندان و فقرا را از ثمرات و برکات پرداخت زکات برشمرد. ماموستا فخری با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران شرایط بهتر برای  احیای واجبات وسنت های اسلامی فراهم شده است یادآورشد: لذا این مهم وظیفه مارا در راستای انجام واجبات دینی دوچندان می کند.
فرماندارجوانرود نیز ضمن تقدیر وتشکر از اعضای شورای زکات شهرستان به اهمیت پرداخت زکات در جامعه اشاره و از مدیران ومسئوولان خواست برای احیای این فریضه الهی با ستادزکات شهرستان همکاری لازم را داشته باشند.
 مدیر کمیته امدادامام خمینی ودبیر شورای زکات شهرستان جوانرود هم گفت:این شهرستان همواره از شهرستان های برتر در زمینه پرداخت زکات می باشد. عزیز مرادویسی  افزود: سال گذشته بیش از 5 میلیارد ریال زکات در شهرستان جوانرودجمع آوری شده است.وی اظهارداشت :  60 درصد زکات جمع آوری شده بین نیازمندان و40 درصد نیز بین پروژه های عمرانی وعام المنفعه  توزیع شده است. ویسی با بیان اینکه 38 عامل زکات در شهرستان جوانرود کارجمع آوری و شناسایی زکات دهندگان را برعهده دارند یادآور شد: 50 روستای شهرستان جوانرود مشمول پرداخت زکات هستند.
منبع : آفتاب جوانرود |اعضای شورای زکات شهرستان جوانرودتجلیل شدند
برچسب ها : زکات ,شهرستان ,شورای ,پرداخت ,اعضای ,جوانرود ,پرداخت زکات ,شورای زکات ,شهرستان جوانرود ,اعضای شورای ,زکات شهرستان ,زکات شهرستان جوانرودتجلیل